Basın Odası

Advancity, “Eğitim Teknolojileri Zirvesi’”ndeydi

Tamamen kendi bünyesinde geliştirdiği yazılımlarla uzaktan eğitim dünyasında faaliyet gösteren Advancity, 1. Eğitim Teknolojileri Zirvesi'ne sponsor olarak katıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nin evsahipliğini yaptığı ve 31 Mayıs 2014 günü Davutpaşa Kampüsü'nde gerçekleştirilen etkinliğe IT, teknoloji ve eğitim kurumları temsilcilerinin yanı sıra akademisyenler ve öğrenciler de katıldı.

Web -etz 14_01 

Etkinliğin en büyük sürprizi ünlü fizikçi Albert Einstein'ın hologram teknolojisi ile katılımcılarla buluşmasıydı. Etkinliğin koordinatörü Işıl Boy ile söyleşi yapan Einstein özellikle öğrencilere önemli öğütlerde bulundu. Ropörtajın sonunda Einstein'ın Işıl Boy ile çektirdiği selfie büyük ilgi topladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. İsmail Yüksek ise Einstein'a kampüste yaşayacak bir ağaç hediye etti.

Web -etz 14_02

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ve YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek'in konuşmaları ile başlayan etkinlikte çok sayıda oturumla teknolojinin eğitime etkileri, e-öğrenme, sosyal medyanın hayatımızda yarattığı değişimler, oyunlaştırma, öğrenmenin fizyolojisi, dijital dünyada liderlik gibi eğitime etkide bulunan teknolojik konular işlendi. Ana konuşmacılar arasında bir de yabancı konuk vardı, Warwick Üniversitesi'nden Russell Stannard de etkinlikte sunum yaptı.

Zirvede ana konuşmacı Harvard Üniversitesi  Zihin-Beyin Davranış Programı bölümü üyesi Doç. Dr.  Güven Güzeldere'nin sunumu ilgi çekerken yine Twitter'da fenomen haline geline "Odun Herif" lakaplı Kadir Doğrubakar da en keyifle izlenen konuşmacılar arasındaydı.

Web -etz 14_03 

Advancity'nin yoğun ilgi gören standında katılımcılar firma ve ürünler hakkında detaylı bilgiler edindiler. Ayrıca etkinlikte yapılan sunumlarda da Advancity'nin kendi yazılımlarını geliştiren bir Türk firması olarak uzaktan eğitim konusuna yaptığı katkıların altı çizildi.

Etkinliğin web sitesi: http://www.egitimteknolojilerizirvesi.com/