Basın Odası

Üniversitelerde Uzaktan Eğitim Dönemi

Advancity tarafından yüksek öğrenim kurumlarına özel olarak geliştirilen AkademikLMS, üniversitelere uzaktan eğitim konusunda kompakt ve kullanışlı bir seçenek oluşturuyor. Eğitimden yönetime, içerikten desteğe ve pazarlamaya dek tüm fonksiyonları destekleyen Akademik LMS, açık kaynak kod yazılımı sayesinde,okulların kendi geliştirme faaliyetlerine de olanak tanıyor.

E-learning alanının deneyimli firmalarından Advancity tarafından, yüksek öğrenim kurumlarına özel olarak geliştirilen AkademikLMS, üniversitelerin tüm uzaktan eğitim süreçlerini yönetmelerine olanak tanıyan bir çözüm paketidir.

Uzaktan eğitim öğrencilerine veya ders destek amacı ile örgün öğretim öğrencilerine, eşzamanlı (senkron) ve farklı zamanlarda kendi kendine eğitim (asenkron) hizmetleri sunmayı amaçlayan Akademik LMS, Türk yükseköğrenim mevzuatına uygun olarak hazırlanmıştır ve üniversitelerin başta kayıt olmak üzere tüm süreçleri ile entegredir.

Advancity kurucu ortaklarından Cem ATACIK; Sakarya Üniversitesi işbirliğiyle geliştirilen AkademikLMS'nin, açık kaynak kod sistemi sayesinde üniversitelerin büyük ilgisini çektiğini belirterek, şunları ekledi; "AkademikLMS uzaktan eğitimin artık bir öncelik olduğu günümüz eğitim sistemine çok yönlü fayda sağlayan bir çözüm paketi. Var olan tüm sistemlere entegrasyonu mümkün, web sitesi desteği içeriyor, kullanıcı dostu ve üniversite yapılanmasını sanal ortama birebir taşıyarak fonksiyonların tamamını destekliyor."

 

Akademik LMS Üniversitenize ne kazandırıyor?

  • Tek bir sistem ve yazılım ile içerik, sanal sınıf ve eğitim yönetim sisteminin yönetilebilmesi, tek kontak merkezi ile tüm uzaktan eğitim sisteminin yürütülebilmesi
  • Üniversite organizasyonuna uygun yapı sayesinde (fakülte, yüksekokul, uzaktan eğitim merkezi, öğrenci işleri) sorumlulukların ve görevlerin dağıtımlarının kolayca gerçekleştirilmesi.
  • Sadece uzaktan eğitim sistemi değil web sitesi araçlarını da içeriyor olması.
  • Uzaktan eğitim örencilerinin de staj, öğrenci işleri vs işlemlerini sistem üzerinden gerçekleştirme olanağı.
  • Üniversitedeki diğer sistemlere entegre olabilmesi sayesinde öğrenci işleri ve dönem başı/sonu işlemlerinin kolayca yapılabilmesi
  • Onbinlerce öğrencinin sistemi kullanacağı öngörüsüyle yaratılan kullanıcı dostu ve güçlü altyapı, yonetimsel kolaylıklar
  • Sürekli gelişime açık olması ve yerel yazılım ekibi ile sürekli gelişim ve destek.

 

 

Editöre notlar:

Advancity

1999 yılından beri e-learning alanında çözüm ve hizmet üreten Advancity, uzaktan eğitim konusunun otorite firmalarından biri olarak, bu alandaki çalışmalarını hem kurumsal hem de akademik skalada geliştirmeyi sürdürmektedir. Advancity bir yandan SCORM API, Perculus Sanal Sınıf, Evde Etüt Sistemi ve Sordu.com gibi yenilikçi platformları hayata geçirirken, bir yandan da uzaktan eğitim ve online-bizz kavramlarının gelişmesine çalışmalara destek veriyor.

Advancity, çözümleriyle, Türkiye pazarının dışında, 3 kıtada 10'dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor.