top of page

2024 Çeyrek Dönem Advancity Gelişmeleri

Güncelleme tarihi: 30 Nis

 Advancity'nin yenilikçi ürünleri, eğitim sektöründe dönüşüm sağlıyor! Plan365, Sınıf365 ve Eğitim365 ile öğrenme deneyimini zirveye taşıyın!

Advancity için Önemli Gelişmeler

Sizinle Ocak, Şubat ve Mart aylarında gerçekleştirdiğimiz Plan365, Sınıf365 ve Eğitim365 ürünlerindeki gelişmeleri paylaşmak istiyoruz.


1. Yerinde Kurulum Olan Kurumlarımız Artık Yerel Sunuculardan Bulut Sunuculara Geçmeyi Tercih Ediyor.

Bulut sunucuda her zaman güncel, performanslı ve yeterli bant genişliği ile her zaman kaliteli hizmet sağlanabiliyor. Güvenlik ve donanımsal sorunlarla uğraşmadan verileriniz yerli bulut sunucularda saklansın. Şimdi siz de Eğitim365 ve Sınıf365 bulut avantajları hakkında bilgi alın.


2. Güvenlik ve Güncellik Her Zaman Birinci Önceliğimiz.

Her zaman güncel yazılım, sunucu ve donanım teknolojilerini sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Yazılımlarımızın ve sunucularımızın sürümlerini en son yayınlanan sürümlere güncelleyerek her zaman güncel kalıyor ve güvenliği arttırıyoruz.


3. Advancity'nin Eğitim Yazılım Hizmetleri Dünya'ya Açılıyor.

Plan365 Dünya'ya açılıyor. Almanya’nın güçlü eğitim kurumlarından “Constructor University” Plan365 ile kurumunu, derslerini ve sınavlarını planlamaya başladı.

Advancity'nin Eğitim Yazılım Hizmetleri Dünyaya Açılıyor. Plan365 dünyaya açıldı. Almanya’nın güçlü eğitim kurumlarından “Constructor University” Plan365 ile kurumunu, derslerini ve sınavlarını planlamaya başladı.

Plan365 Gelişmeleri

4. Tüm Planlama Süreçlerini Web Üzerinden Gerçekleştirilebilir Hale Getirdik.

Masaüstü planlama yazılımını tamamen web arayüzüne taşıyarak planlama süreçlerinin daha hızlı ve kolay gerçekleştirilmesini sağladık. Üniversitelerde; kampüs, bina, derslik, fakülte, program, öğretim elemanı veya derslerin sınırlı imkanlar ve karmaşık istekler doğrultusunda ders veya sınav programının oluşturulması gerektiği durumlarda, günlük ders veya sınav programlarını oluşturmak için en verimli ve hızlı çözümü artık web üzerinden sunuyoruz.


5. Plan365 Raporlarını Grafiklerle Görselleştiriyoruz.

Plan365’in anasayfası dashboradlarla tekrardan dizayn edilerek tüm raporlar ve göstergeler ihtiyaçlarınıza göre ayarlanıyor.


Sınıf365 Gelişmeleri

6. Sınıf365 ile Kamera Görüntünüzün Arka Planını Bulanıklaştırın veya İstediğiniz Bir Görsel ile Değiştirin.

Bulunduğunuz ortam kamera paylaşmaya uygun değil mi? Hiç sorun etmeyin. Artık kamera paylaşımlarınızda arka plan bulanıklaştırma filtresi uygulayarak uygun olmayan arka planı ortadan kaldırabilirsiniz.

Sınıf365 ile Kamera Görüntünüzün Arka Planını Bulanıklaştırın veya İstediğiniz Bir Görsel ile Değiştirin. Bulunduğunuz ortam kamera paylaşmaya uygun değil mi? Hiç sorun etmeyin. Artık kamera paylaşımlarınızda arka plan bulanıklaştırma filtresi uygulayarak uygun olmayan arka planı ortadan kaldırabilirsiniz.

7. Sınıf365 İçerisinde Emojiler Kullanarak Duygularınızı Gösterin.

Dersin ilerleyişi hakkında duygularınızı ifade etmekte sorun mu yaşıyorsunuz? Artık duygularınızı daha iyi yansıtacak emojileri anlık olarak göndererek ders hakkındaki duygularınızı sanal sınıftaki herkesle paylaşabilirsiniz.

Sınıf365 İçerisinde Emojiler Kullanarak Duygularınızı Gösterin. Dersin ilerleyişi hakkında duygularınızı ifade etmekte sorun mu yaşıyorsunuz? Artık duygularınızı daha iyi yansıtacak emojileri anlık olarak göndererek ders hakkındaki duygularınızı sanal sınıftaki herkesle paylaşabilirsiniz.

8. Sınıf365 Derste Hazırbulunuşluk Durumunu Görüntüleyin.

Ders esnasında öğrencilerinizin derse katılımlarını gözlemlemek mi istiyorsunuz? Artık hem bireysel hem de genel olarak ders katılım yüzdelerini görüntüleyin. Bu yeni bir aktivite paylaşmanız için bir işaret olabilir.

Sınıf365 Derste Hazırbulunuşluk Durumunu Görüntüleyin. Ders esnasında öğrencilerinizin derse katılımlarını gözlemlemek mi istiyorsunuz? Artık hem bireysel hem de genel olarak ders katılım yüzdelerini görüntüleyin. Bu yeni bir aktivite paylaşmanız için bir işaret olabilir.


Eğitim365 Gelişmeleri

9. Eğitim365’e Google Analytics Entegrasyon Özelliği Eklendi.

Google Analytics entegrasyonu sayesinde, Eğitim365 uygulamasının istatistikleri daha anlamlı hale getirilerek kullanıcı davranışları daha detaylı bir şekilde analiz edilebilecektir. Google Analytics üzerinden alınacak veriler arasında, kullanıcı girişleri, hangi sayfalara erişildiği, en çok görüntülenen dersler ve aktiviteler gibi önemli bilgiler bulunmaktadır. Bu entegrasyonu sağlamak için, oluşturmuş olduğunuz Google Analystic kodunu genel ayarlar bölümüne eklemelisiniz. Bu geliştirmeyle birlikte, kullanıcıların uygulamayı daha etkili bir şekilde kullanmaları ve platformun daha da geliştirilmesi hedeflenmektedir.


10. Eğitim365, LTI Aktivitesi Bağlantı Yönlendirme Özelliği Eklenerek Yenilikçi LTI Entegrasyon Sistemi Sizleri Bekliyor.

Eski ALMS sistemimizde kullanılan LTI aktivitesi bağlantı yönlendirme özelliği, modernize edilerek Eğitim365 sistemi içinde de eklenebilmesi sağlandı. Yeni entegrasyon modernizasyonumuzla beraber güçlü ve verimli bir şekilde eğitim içeriklerinize erişim sağlayabilirsiniz. LTI aktivitesi bağlantı yönlendirme özelliğini modernize ederek, eğitim içeriklerinize güçlü ve verimli bir şekilde erişim sağlıyoruz.


11. Derslerinizin Şube Öğrenci Listesine Arama Özelliği Eklenerek Ders Şubesine Kayıtlı Öğrencilerinizi Bulmanız Kolaylaştı.

Kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik bir dizi fonksiyonel iyileştirmeyle birlikte atalı olduğunuz ilgili dersinizin içerisinde yer alan öğrenci listesi sayfasında listelenen öğrencilerin sağ üstünde arama bölümü eklendi. Arama yapma özelliğiyle ilgili şubedeki öğrencileriniz arasında arama yapabilirsiniz. Diğer şube öğrencileri için ders sayfasının sağ üstündeki şube açılır listesinden şube seçimi yapabilirsiniz. Ders içindeki öğrenci listesini daha yönetilebilir hale getirdik. Artık öğrenci listesinde kolayca arama yapabilir ve ilgili dersle ilgili öğrencilere hızlıca ulaşabilirsiniz.

Derslerinizin Şube Öğrenci Listesine Arama Özelliği Eklenerek Ders Şubesine Kayıtlı Öğrencilerinizi Bulmanız Kolaylaştı. Kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik bir dizi fonksiyonel iyileştirmeyle birlikte atalı olduğunuz ilgili dersinizin içerisinde yer alan öğrenci listesi sayfasında listelenen öğrencilerin sağ üstünde arama bölümü eklendi. Arama yapma özelliğiyle ilgili şubedeki öğrencileriniz arasında arama yapabilirsiniz. Diğer şube öğrencileri için ders sayfasının sağ üstündeki şube açılır listesinden şube seçimi yapabilirsiniz. Ders içindeki öğrenci listesini daha yönetilebilir hale getirdik. Artık öğrenci listesinde kolayca arama yapabilir ve ilgili dersle ilgili öğrencilere hızlıca ulaşabilirsiniz.

12. Kurumuzun İhtiyacı Olan Raporların Hepsine, Yönetici Panelinden Kolayca Erişin.

Eğitim365 Yönetici Panelinden İhtiyacınız Olan Tüm Raporları Alabilirsiniz. Artık ihtiyacınız olan tüm değerlendirme raporlarınızı, ALMS sistemimizde olduğu gibi Eğitim365’e yönetici hesabınızla giriş yaptıktan sonra raporlar sayfasından kolayca alabilirsiniz. Yönetici kullanıcısı ile sisteme giriş yaptıktan sonra üst menüden raporlar düğmesine tıklayarak alabileceğiniz raporlar listesine ulaşabilir ve bir rapor kategorisine tıkladıktan sonra almak istediğiniz rapor adının altındaki raporu görüntüle düğmesine tıklayıp açılan sayfada istediğiniz kriterlere göre rapor alabilirsiniz. Yönetici hesabınızla giriş yaptıktan sonra, ihtiyacınız olan tüm raporları Eğitim365 Yönetici Paneli'nden kolayca alabilirsiniz.

Kurumuzun İhtiyacı Olan Raporların Hepsine, Yönetici Panelinden Kolayca Erişin. Eğitim365 Yönetici Panelinden İhtiyacınız Olan Tüm Raporları Alabilirsiniz. Artık ihtiyacınız olan tüm değerlendirme raporlarınızı, ALMS sistemimizde olduğu gibi Eğitim365’e yönetici hesabınızla giriş yaptıktan sonra raporlar sayfasından kolayca alabilirsiniz. Yönetici kullanıcısı ile sisteme giriş yaptıktan sonra üst menüden raporlar düğmesine tıklayarak alabileceğiniz raporlar listesine ulaşabilir ve bir rapor kategorisine tıkladıktan sonra almak istediğiniz rapor adının altındaki raporu görüntüle düğmesine tıklayıp açılan sayfada istediğiniz kriterlere göre rapor alabilirsiniz. Yönetici hesabınızla giriş yaptıktan sonra, ihtiyacınız olan tüm raporları Eğitim365 Yönetici Paneli'nden kolayca alabilirsiniz.

13. E-Ders Sınav Notları Aktivite Kartında Görünür Hale Getirildi!. E-Ders Sınav Notlarının Aktivite Kartında Gösterilme Özelliği Eklendi.

Öğrencilerin e-ders içi sınav notlarını görebilmesi için aktivite kart görünümüne not gösterim alanı eklendi. Artık e-ders aktivite kartının sağ üst bölümde, öğrencilerin e-ders aktivitesi içerisinde yer alan sınavlardan almış olduğu notlar gösteriliyor. Öğrencilerin e-ders içi sınav notlarını aktivite kartında görüntülemelerini sağlayan yeni bir özellik ekledik.

E-Ders Sınav Notları Aktivite Kartında Görünür Hale Getirildi!. E-Ders Sınav Notlarının Aktivite Kartında Gösterilme Özelliği Eklendi. Öğrencilerin e-ders içi sınav notlarını görebilmesi için aktivite kart görünümüne not gösterim alanı eklendi. Artık e-ders aktivite kartının sağ üst bölümde, öğrencilerin e-ders aktivitesi içerisinde yer alan sınavlardan almış olduğu notlar gösteriliyor. Öğrencilerin e-ders içi sınav notlarını aktivite kartında görüntülemelerini sağlayan yeni bir özellik ekledik.

14. Sınav Aktiviteleri Silindikten Sonra Hiçbir Sınavla İlişkisi Kalmayan Soruları Düzenleme Özelliği Eklenerek Soruların Özgürce Düzenlenebilmesi Sağlandı!

Silinen sınav aktivitelerinde sorulan sınav sorularının, sınavla olan bağlantısını kestikten sonra sorular üzerinde düzenleme yapabilme özelliği eklendi. Silinen bir sınav aktivitesinde bulunan soruların bağlantısını kesebilir ve bu sorular üzerinde özgürce düzenleme yapabilirsiniz. Silinen sınav aktivitelerindeki soruları bağlantıdan bağımsız olarak düzenleme olanağı sunduk.

 

15. Eğitim365 Yönetici Raporları, İhtiyacınıza Göre Daha Organize Olacak Şekilde Güncellendi.

Eğitim365 sistemine yönetici kullanıcı hesabıyla giriş yaparak, ihtiyacınız olan tüm rapor bilgilerini daha düzenli bir şekilde görüntüleyebilir ve kolaylıkla bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Yenilenmiş raporlar sayfasında, farklı kategorilere ayrılmış raporları kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca, isterseniz arama özelliğini kullanarak raporlar arasında arama gerçekleştirebilirsiniz. Bu güncellemeyle Eğitim365 raporlarının kullanımı daha da kolaylaştırıldı.

Eğitim365 Yönetici Raporları, İhtiyacınıza Göre Daha Organize Olacak Şekilde Güncellendi. Eğitim365 sistemine yönetici kullanıcı hesabıyla giriş yaparak, ihtiyacınız olan tüm rapor bilgilerini daha düzenli bir şekilde görüntüleyebilir ve kolaylıkla bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Yenilenmiş raporlar sayfasında, farklı kategorilere ayrılmış raporları kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca, isterseniz arama özelliğini kullanarak raporlar arasında arama gerçekleştirebilirsiniz. Bu güncellemeyle Eğitim365 raporlarının kullanımı daha da kolaylaştırıldı.

16. Ders İçeriği Sayfasına, Liste ve Kart Aktivite Görüntüleme Özelliği Eklendi.

Yeni geliştirilen liste veya kart aktivite görüntüleme güncellemesiyle birlikte, ders içeriğindeki aktiviteleri daha kolay görebileceksiniz! Liste görünümü, tüm haftaları ve aktiviteleri açık bir şekilde listeleyecek, böylece istediğiniz aktiviteye daha hızlı erişebileceksiniz. Kart görünümü ise mevcut yapının aynısını koruyacak ve hafta bilgilerini daha detaylı bir şekilde görebilmenizi sağlayacaktır. Ayrıca, istediğiniz zaman varsayılan görünümü değiştirebilirsiniz. Bu güncelleme sayesinde aktivitelere erişim daha hızlı ve kolay olacak!

Ders İçeriği Sayfasına, Liste ve Kart Aktivite Görüntüleme Özelliği Eklendi. Yeni geliştirilen liste veya kart aktivite görüntüleme güncellemesiyle birlikte, ders içeriğindeki aktiviteleri daha kolay görebileceksiniz! Liste görünümü, tüm haftaları ve aktiviteleri açık bir şekilde listeleyecek, böylece istediğiniz aktiviteye daha hızlı erişebileceksiniz. Kart görünümü ise mevcut yapının aynısını koruyacak ve hafta bilgilerini daha detaylı bir şekilde görebilmenizi sağlayacaktır. Ayrıca, istediğiniz zaman varsayılan görünümü değiştirebilirsiniz. Bu güncelleme sayesinde aktivitelere erişim daha hızlı ve kolay olacak!

17. Öğrencilerin Görüntülediği Aktivite Kartlarına Başarı Durumlarını Gösteren Simgeler Eklendi.

Eğitim365 öğrenci kullanıcılarının ders içeriği sayfasında görüntüledikleri aktivite kartlarının sağ üstünde, tamamlanma durumunu belirten yüzdelik gösterim yerine; aktivite tamamlama durumları, daire (çember) içerisinde renkli simgelerle gösterilerek daha kolay anlaşılması sağlanıyor. Başlanmamış aktiviteler için sarı, başlanmış ancak tamamlanmamış aktiviteler için mavitamamlanmış aktiviteler için yeşil ve başarısız olunan aktiviteler için kırmızı olmak üzere aktivite ilerleme durumu daire içinde renkli bir simge olarak öğrenciler tarafından görüntüleniyor. Bu değişiklik, öğrencilerin aktivite ilerleme durumlarını daha kolay, hızlı ve net bir şekilde anlamalarını ve takip etmelerini sağlayacaktır.

Öğrencilerin Görüntülediği Aktivite Kartlarına Başarı Durumlarını Gösteren Simgeler Eklendi. Eğitim365 öğrenci kullanıcılarının ders içeriği sayfasında görüntüledikleri aktivite kartlarının sağ üstünde, tamamlanma durumunu belirten yüzdelik gösterim yerine; aktivite tamamlama durumları, daire (çember) içerisinde renkli simgelerle gösterilerek daha kolay anlaşılması sağlanıyor. Başlanmamış aktiviteler için sarı, başlanmış ancak tamamlanmamış aktiviteler için mavi, tamamlanmış aktiviteler için yeşil ve başarısız olunan aktiviteler için kırmızı olmak üzere aktivite ilerleme durumu daire içinde renkli bir simge olarak öğrenciler tarafından görüntüleniyor. Bu değişiklik, öğrencilerin aktivite ilerleme durumlarını daha kolay, hızlı ve net bir şekilde anlamalarını ve takip etmelerini sağlayacaktır.
Öğrencilerin Görüntülediği Aktivite Kartlarına Başarı Durumlarını Gösteren Simgeler Eklendi. Eğitim365 öğrenci kullanıcılarının ders içeriği sayfasında görüntüledikleri aktivite kartlarının sağ üstünde, tamamlanma durumunu belirten yüzdelik gösterim yerine; aktivite tamamlama durumları, daire (çember) içerisinde renkli simgelerle gösterilerek daha kolay anlaşılması sağlanıyor. Başlanmamış aktiviteler için sarı, başlanmış ancak tamamlanmamış aktiviteler için mavi, tamamlanmış aktiviteler için yeşil ve başarısız olunan aktiviteler için kırmızı olmak üzere aktivite ilerleme durumu daire içinde renkli bir simge olarak öğrenciler tarafından görüntüleniyor. Bu değişiklik, öğrencilerin aktivite ilerleme durumlarını daha kolay, hızlı ve net bir şekilde anlamalarını ve takip etmelerini sağlayacaktır.
Öğrencilerin Görüntülediği Aktivite Kartlarına Başarı Durumlarını Gösteren Simgeler Eklendi. Eğitim365 öğrenci kullanıcılarının ders içeriği sayfasında görüntüledikleri aktivite kartlarının sağ üstünde, tamamlanma durumunu belirten yüzdelik gösterim yerine; aktivite tamamlama durumları, daire (çember) içerisinde renkli simgelerle gösterilerek daha kolay anlaşılması sağlanıyor. Başlanmamış aktiviteler için sarı, başlanmış ancak tamamlanmamış aktiviteler için mavi, tamamlanmış aktiviteler için yeşil ve başarısız olunan aktiviteler için kırmızı olmak üzere aktivite ilerleme durumu daire içinde renkli bir simge olarak öğrenciler tarafından görüntüleniyor. Bu değişiklik, öğrencilerin aktivite ilerleme durumlarını daha kolay, hızlı ve net bir şekilde anlamalarını ve takip etmelerini sağlayacaktır.
Öğrencilerin Görüntülediği Aktivite Kartlarına Başarı Durumlarını Gösteren Simgeler Eklendi. Eğitim365 öğrenci kullanıcılarının ders içeriği sayfasında görüntüledikleri aktivite kartlarının sağ üstünde, tamamlanma durumunu belirten yüzdelik gösterim yerine; aktivite tamamlama durumları, daire (çember) içerisinde renkli simgelerle gösterilerek daha kolay anlaşılması sağlanıyor. Başlanmamış aktiviteler için sarı, başlanmış ancak tamamlanmamış aktiviteler için mavi, tamamlanmış aktiviteler için yeşil ve başarısız olunan aktiviteler için kırmızı olmak üzere aktivite ilerleme durumu daire içinde renkli bir simge olarak öğrenciler tarafından görüntüleniyor. Bu değişiklik, öğrencilerin aktivite ilerleme durumlarını daha kolay, hızlı ve net bir şekilde anlamalarını ve takip etmelerini sağlayacaktır.
Öğrencilerin Görüntülediği Aktivite Kartlarına Başarı Durumlarını Gösteren Simgeler Eklendi. Eğitim365 öğrenci kullanıcılarının ders içeriği sayfasında görüntüledikleri aktivite kartlarının sağ üstünde, tamamlanma durumunu belirten yüzdelik gösterim yerine; aktivite tamamlama durumları, daire (çember) içerisinde renkli simgelerle gösterilerek daha kolay anlaşılması sağlanıyor. Başlanmamış aktiviteler için sarı, başlanmış ancak tamamlanmamış aktiviteler için mavi, tamamlanmış aktiviteler için yeşil ve başarısız olunan aktiviteler için kırmızı olmak üzere aktivite ilerleme durumu daire içinde renkli bir simge olarak öğrenciler tarafından görüntüleniyor. Bu değişiklik, öğrencilerin aktivite ilerleme durumlarını daha kolay, hızlı ve net bir şekilde anlamalarını ve takip etmelerini sağlayacaktır.

18. Soru Bankasında Soruların Çoklu Önizlenebilmesi ve Yazdırılması Özelliği Eklendi.

Eğitim365 soru bankasında yapılan güncelleme ile artık birden fazla soru seçimi yapıldığında toplu ön izleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Seçilen soruları önizlemek için ‘Seçili soruları önizle’ düğmesine tıklamanız yeterli olacaktır. Ön izleme penceresinde yer alan ‘Yazdır’ düğmesine tıklayarak soruları PDF olarak indirebilirsiniz. Bu sayede seçtiğiniz soruları daha hızlı gözden geçirebilir ve gerektiğinde bir belge olarak ulaşabilirsiniz.

Soru Bankasında Soruların Çoklu Önizlenebilmesi ve Yazdırılması Özelliği Eklendi. Eğitim365 soru bankasında yapılan güncelleme ile artık birden fazla soru seçimi yapıldığında toplu ön izleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Seçilen soruları önizlemek için ‘Seçili soruları önizle’ düğmesine tıklamanız yeterli olacaktır. Ön izleme penceresinde yer alan ‘Yazdır’ düğmesine tıklayarak soruları PDF olarak indirebilirsiniz. Bu sayede seçtiğiniz soruları daha hızlı gözden geçirebilir ve gerektiğinde bir belge olarak ulaşabilirsiniz.

19. Soru Bankasında Yeni Soru Eklemede Etiket (Tag) Ekleme Özelliği Güncellendi.

Soru bankasına yeni soru eklerken Konu Başlığı, Kategori ve Anahtar Kelime alanlarında daha kolay yeni etiket (tag) ekleyebilirsiniz. Artık yeni bir sözcük girildiğinde 'Kayıt Bulunamadı' mesajı yerine 'Yeni Ekle' mesajı gösterilmektedir.

Soru Bankasında Yeni Soru Eklemede Etiket (Tag) Ekleme Özelliği Güncellendi. Soru bankasına yeni soru eklerken Konu Başlığı, Kategori ve Anahtar Kelime alanlarında daha kolay yeni etiket (tag) ekleyebilirsiniz. Artık yeni bir sözcük girildiğinde 'Kayıt Bulunamadı' mesajı yerine 'Yeni Ekle' mesajı gösterilmektedir.

20. Kullanıcı Simülasyonunda Zorunlu Gösterilen Duyuru ve Zorunlu Şifre Değiştirme Ekranlarının Gösterilmesi Engellendi.

Sistemde yapılan güncelleme ile artık kullanıcıların simule edildiği sırada, zorunlu gösterim özelliği eklenmiş duyurular ve girişte zorunlu şifre değiştirme ekranlarının gösteriminin önüne geçilmiştir. Artık kullanıcılar simüle edilirken, kullanıcılara gösterilen zorunlu şifre değiştirme penceresinin ve zorunlu duyuruların görüntülenmesinin önüne geçildi. Bu güncelleme, kullanıcı simülasyon deneyimini daha tutarlı hale getirmek için yapılmıştır.

 

21. Sınav Aktivitesi Düzenlemede Şube Değiştirilmesi Engellendi.

Ön atama yapılarak yayınlanan sınavlar için şube seçimi işlemi engellenmiştir. Bu önlem, sınav aktivitesinin önceden yapılan atamasını korumak için uygulanmıştır.

 

22. Eğitim365 Sorun Bankasında Seçilen Soruları Önizleyebilme Özelliği Eklendi.

Eğitim365 sistemi içinde yapılan geliştirme kapsamında, artık soru bankası sayfasında birden fazla soru seçildiğinde, "Seçili Soruları Önizle" düğmesi görüntülenir. “Seçili Soruları Önizle” düğmesine tıklayarak, seçilen soruları önizleyebilirsiniz. Açılan pencerede, seçili soruları PDF olarak indirebilirsiniz. Bu geliştirme sayesinde, soru bankası kullanımı daha kolay ve verimli hale getirilmiştir.

 

23. Eğitim365 Ders İçeriği Sayfasında Liste Görünüm Özelliğinde Geliştirmeler Yapıldı.

Ders İçeriği sayfasında yapılan güncellemeyle, hafta başlıkları altında listelenen aktivitelerin daha düzenli gösterilmesi sağlandı. Haftaların altında sürekli açık kalan bilgi kutucukları kaldırılmasıyla birlikte, hafta başlıkları açılır kapanır şekilde düzenlenerek daha şık ve kullanıcı dostu bir liste görünümü elde edildi. İçerisinde aktivite bulunmayan haftaların listesi varsayılan olarak kapalı gelirken, içerisinde aktivite bulunan haftaların listesi varsayılan olarak açık gelmektedir. Bu güncellemeyle, kullanıcıların ders içeriği sayfasını daha kolay ve etkili bir şekilde kullanmaları hedeflenmiştir.

Eğitim365 Ders İçeriği Sayfasında Liste Görünüm Özelliğinde Geliştirmeler Yapıldı. Ders İçeriği sayfasında yapılan güncellemeyle, hafta başlıkları altında listelenen aktivitelerin daha düzenli gösterilmesi sağlandı. Haftaların altında sürekli açık kalan bilgi kutucukları kaldırılmasıyla birlikte, hafta başlıkları açılır kapanır şekilde düzenlenerek daha şık ve kullanıcı dostu bir liste görünümü elde edildi. İçerisinde aktivite bulunmayan haftaların listesi varsayılan olarak kapalı gelirken, içerisinde aktivite bulunan haftaların listesi varsayılan olarak açık gelmektedir. Bu güncellemeyle, kullanıcıların ders içeriği sayfasını daha kolay ve etkili bir şekilde kullanmaları hedeflenmiştir.

24. Son Tamamlama Tarihi Yaklaşan Aktiviteler ve Ders Duyuruları Alanı Ders İçeriği Sayfasına Taşındı.

Ders İçeriği sayfasında yapılan güncellemeyle, ders anasayfasında yer alan “Son Tamamlanma Tarihi Yaklaşan Aktiviteler” ve “Ders Duyuruları” bölümleri, kullanıcıların daha rahat görebilmesi ve ders içeriği sayfasını daha fazla kullanmaları amacıyla “Ders İçeriği” sayfasına taşınmıştır. Bu değişiklikle birlikte, ders içeriği sayfasında yer alan filtreleme araçlarına ulaşmak için sağ alt köşede yer alan filtre düğmesine tıklayabilirsiniz. Bu güncelleme, kullanıcıların ders içeriğine erişimini daha pratik hale getirerek kullanım kolaylığı sağlamayı amaçlamaktadır.

Son Tamamlama Tarihi Yaklaşan Aktiviteler ve Ders Duyuruları Alanı Ders İçeriği Sayfasına Taşındı. Ders İçeriği sayfasında yapılan güncellemeyle, ders anasayfasında yer alan “Son Tamamlanma Tarihi Yaklaşan Aktiviteler” ve “Ders Duyuruları” bölümleri, kullanıcıların daha rahat görebilmesi ve ders içeriği sayfasını daha fazla kullanmaları amacıyla “Ders İçeriği” sayfasına taşınmıştır. Bu değişiklikle birlikte, ders içeriği sayfasında yer alan filtreleme araçlarına ulaşmak için sağ alt köşede yer alan filtre düğmesine tıklayabilirsiniz. Bu güncelleme, kullanıcıların ders içeriğine erişimini daha pratik hale getirerek kullanım kolaylığı sağlamayı amaçlamaktadır.

25. Eğitim365 Verilerinin Google Analystic Kodu ile Aktarılma Özelliği Güncellenerek Veri Analizi Artık Daha Hızlı ve Etkili Hale Geldi.

Genel Ayarlar sayfasında bulunan Google Analytics bölümünde yaptığımız güncelleme ile Eğitim365 sistemindeki verilere daha hızlı ve etkili bir şekilde erişmeniz sağlandı. Böylece eğitim verilerinizi daha etkili bir şekilde izleyebilir ve analiz edebilirsiniz. Google Analytics entegrasyonumuzu güncelleyerek, Eğitim365 verilerine daha hızlı ve etkili bir şekilde erişmenizi sağladık. Eğitim verilerinizi kolayca izleyip analiz edebileceksiniz.

 

26. Eğitim365 Sınav Aktivitesinin Ön Atama Sürecinde Geliştirmeler Yapıldı.

Eğitim365 sınav aktivitelerinde gerçekleştirilen ön atama işlemlerinin daha kararlı hale getirmek için sadece sınava girmemiş öğrencilerin sınav ön atamaları kaldırılacaktır. Tekrardan sınav aktivitesinde sınav ön ataması yapıldığında, yalnızca sınava girmemiş öğrenciler için sınav ön atama gerçekleştirilecektir. Bu geliştirme ile birlikte, sınav ön atama işlemlerinin daha kararlı hale gelmesini sağlanarak karışıklıkların önüne geçilmesi hedeflenmiştir.

100 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Комментарии


bottom of page