top of page

Sanayiden sonra yerli yazılım kaplanları geliyor (hurriyet.com.tr)

Güncelleme tarihi: 14 Ara 2023


Yazar: Haber Sitesi | Hürriyet


hurriyet.com.tr”nin “Sanayiden sonra yerli yazılım kaplanları geliyor” başlıklı haberinin bizimle ilgili olan kısmını sizler için tekrardan paylaşıyoruz.


“Milyar dolarlık Türk yazılım şirketi yaratma” hedefiyle 2000’in üzerinde yerel girişimi destekleyen Microsoft Türkiye’nin Ankara’da düzenlediği toplantıda, başarılı olan bağımsız yazılım sağlayıcı Advancity geliştirdikleri yazılımlarını tanıttı.

Yerli yazılımda gurur tablosu: Advancity

Advancity, Microsoft Azure bulut teknolojisi üzerinden uzaktan eğitim yönetim çözümleri sunuyor. Bu girişim, eğitim sistemine önemli bir kolaylık sağlayarak sınavların kurumlar üzerinde yarattığı karmaşık ve yoğun iş yükünü hafifletiyor. Türkiye’de akademik problemlere yönelik tamamen yerli yazılımlar sunan ve kendi alanında Yerli Malı Belgesi alan ilk firma olan Advancity, yılın Microsoft eğitim ISV çözüm ortağı ödülünün de sahibi. Advancity’nin YÖK uyumlu yazılımı Eğitim365 (ALMS), Türkiye’nin seçkin 60’a yakın yükseköğrenim kurumu olmak üzere 120 kuruluş tarafından kullanılıyor ve 800.000 aktif kullanıcıya sahip.11 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page